گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی
Open menu
گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی

مفتول(راد) آلومينيوم

مفتول(راد) آلومينيوم

مفتول آلومینیومی چیست و کجا کاربرد دارد؟

گروه بازرگانی ثقفی یکی از عرضه کنندگان اصلی مفتول آلومینیومی می‌باشد. مفتول آلومینیوم  دارای مشخصات مهمی ميباشد كه در ادامه به این مشخصات مي پردازيم.
راد آلومینیوم نام دیگر مفتول آلومینیومی است، که کاربرد آن در ساخت رساناهای هوایی به کار می رود و جزء محصولات مورد استفاده در صنايع فولاد سازي مي باشد كه به اعنوان اكسيژن زدا مورد استفاده قرار مي گيرد.راد آلومینیوم خالص از شمش آلومینیومی با عنوان EC ، Electrical conductor ساخته می شود. آلومینیوم EC حاوی 99.5 % آلومینیوم است. مفتول آلومینیوم خالص پرکاربردتر از مفتول آلومینیوم آلیاژی می باشد.


در فرآیند تولید مفتول آلومینیوم سه بخش مهم وجود دارد:
 
مواد اوليه
دستگاه های مورد استفاده
 عملیات تولیدمواد اولیه : برای تولید مفتول آلومینیومی از دو نوع مواد اولیه، شمش EC و شمش آلیاژی استفاده می شود. مواد اولیه به صورت شمش و قراضه آلومینیوم می باشد.

دستگاههای مورد استفاده :
۱. كوره ذوب
۲. كوره هاي نگهدارنده
۳. چرخ ريخته گري
۴. دستگاه نورد
۵. كوئيلر ( كلاف كننده راد )

عمليات توليد :
مواد اوليه در ابتدا تحت عمليات پاكسازي قرار مي گيرند تا از هرگونه چربي و ناخالصي پاك شوند. آلومينيوم مرطوب را در كوره هاي گرم قرار مي دهند تا رطوبت آن گرفته شود تا در كوره مذاب انرژي كمتري صرف شود.
پس از عمليات مواد اوليه به كوره مذاب منتقل مي شوند و ذوب مي شود. آلومينيوم ذوب شده در آزمايشگاه تحت بررسی قرار گرفته و میزان عناصر با دستگاه کوانتومتر آزمایشگاه اندازه گیری می شود. در صورت تایید عناصر، توسط راهبار به کوره نگهدارنده منتقل می شود. در کوره نگهدارنده مواد مذاب از ناخالصي ها پاک شده ، سربارگیری و گاززدایی می شود. بازهم مواد مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید ، مایع مذاب آلومینیوم وارد دستگاه ریخته گری میشود و در اینجا به صورت یک بلوک ذوزنقه ای شکل در آمده ، سرد می شودو به مرحله بعد یعنی نورد منتقل می شود. در دستگاه نورد فلز ذوزنقه ای شکل در میان دو غلتک که در دو جهت مخالف حرکت می کنند قرار می گیرد. فاصله بین دو غلتک از ارتفاع قطعه آلومینیوم کمتر است ، بنابر این فلز تحت فشار قرار گرفته تغییر شکل می دهد ، بر طول فلز فشرده شده اضافه می شود و سطح مقطع آن نیز تغییر می کند . نورد باید در دمای مناسب انجام شود ، در این صورت می توان اندازه و شکل دانه های فلز را کنترل کرد. میزان تغییر شکل فلز بستگی به زاویه نورد و میزان استحکام فلز دارد. در مرحله آخر مفتول تولید شده توسط دستگاه کوییلر به صورت کلاف استوانه ای شکل توخالی به نام کوییل در آمده ، بسته بندی شده و در انبار نگهداری می شود.گروه بازرگاني ثقفي
تهيه كننده متن
مينا محمدي كارشناس فروش 
شماره تماس
09129687714
74463 داخلي 402

جهت مشاوره فني و سفارش تماس فرماييد.