گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی
Open menu
گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی

ورق يا شيت مسي

ورق مسي


ورق مسي چيست؟

ورق مسی صفحه هایی از جنس مس هستند که در ضخامت های گوناگونی تولید می شوند. مس فلزی قهوه ای رنگ مایل به قرمز است که انعطاف پذیری بالایی داشته و دارای قابليت هدایت الکتریکی و حرارتی بالايي است.
بيشترين هدايت الكتريكي مربوط به نقره است و پس از آن فلز مس در رده ي دوم قرار مي گيرد.

ويژگي ها ورق مسي:

تولید ورق مسي با بالاترين خلوص مس، آن را برای مصارف الکتریکی بهینه می کند. هدایت حرارتی و تغییر شکل بالای ورقه های مسی موجب شده است که اهمیت زیادی در
صنایع الکتریکی و صنایع دیگر داشته باشد.

مقاومت خوب در برابر خوردگي
انعطاف پذيري و قدرت فوق العاده زياد
استحكام كششي بالاتر از فولاد
قابليت جوشكاري و شكل پذيري 
قابليت ماسين كاري
گرم كاري و سرد كاري

كاربرد ورق مسي :
 1. كاربرد مس در ساختمان : ورق مسی با داشتن خاصیت انعطاف پذیری بالا در صنعت لوله کشی آب سرد و گرم، مورد استفاده قرار می گیرد. در سیستم های آب رسانی و گرمایی ساختمان ها، ایمنی خوبی ایجاد میکند استفاده از فلز مس برای پوشش بام، آب بندی و … نیز رایج است. 
 2. كاربرد مس در صنعت برق : صنعت برق یکی از بزرگ ترین صنایعی است که از ورق های مسی بیشترین استفاده را می کند زيرا این فلز نه تنها هدایت الکتریکی مناسبی دارد بلکه از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه تر از سایر فلزاتی چون نقره و …  است. مس با داشتن خاصیت انتقال الکتریکی و طول عمر بالا پرکاربردترین فلز در صنعت الکتریسیته محسوب می شود. این فلز برای بخش اصلی موتور ها و تبدیل کننده ها بسیار کاربردی و مناسب است و در کابل های برق هم به صورت عایق بندی و هم به صورت عایق بندی نشده برای ولتاژ های پایین،متوسط و یا بالا به کار می رود.
 3. كاربرد ورق مسي در صنعت پزشكي : ورقه های مسی دارای خاصیت ضد میکروب و قارچ است و این موضوع  حتی می تواند راه درمان بسیاری از بیماری ها باشد. از ورق های مسی در علم پزشکی به عنوان عامل مهم ضد قارچ استفاده می شود.

  و هم چنين ورق مسي در صنعت و هنر ، بيولوژي و ... مورد استفاده قرار ميگيرد

  گروه بازرگاني ثقفي با حدود 30 سال سابقه در زمينه فروش محصولات مسي از جمله لوله و اتصالات مسي نياز شما مشتريان را در زمينه ي راه اندازي سيستم تهويه مطبوع شركت ها ، بيمارستان ها و ... رفع مي نمايد.

  كارشناس فروش مينا محمدي

  09129687714

  74463 داخلي 402