گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی
Open menu
 گروه بازرگانی ثقفی

گروه بازرگانی ثقفی

کالای مس برادران ثقفی با بیش از سه دهه سابقه و تجربه فعالیت در زمینه توزیع و تامین و همچنین خرید مس و فروش مس، خرید کاتد مس و همچنین مفتول مس، مواد اولیه صنایع حرارتی و برودتی محصولات مسی (لوله مسی، اتصالات مسی، ورق مسی) و برنجی و فلزات رنگین همواره در جهت ارائه خدمات صادقانه و مناسب در تحقق اهداف مشتری مــداری و با شعار کیفیت برتر ، قیمت منــــاسب تر و شــرایط مطلوب تر در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

خرید مس، فروش مس، کالای مس برادران ثقفی
گروه بازرگانی ثقفی با رصد و سنجش نیاز صنعت ساختمان کشور از یک سو و چشم انداز ساختمان سازی مدرن در سطح جهان از سوی دیگر ، عایق الاستومری حرارتی و برودتی را در اواسط دهه هشتاد به سبد کالای خود اضافه کرده و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین شرکت های فعال در امر عایق الاستومری حرارتی و برودتی است . در این مدت همواره جهت ارائه خدمات صادقانه و مناسب و در جهت تحقق اهداف مشتری مداری و با شعار کیفیت برتر ، قیمت مناسب تر و شرایط مطلوب تر در خدمت مشتریان گرامی بوده ایم.

جهت خرید اینترنتی لوله مسی و عایق و همچنین اتصالات مسی به سایت اینترنتی بازار مس (BAZAREMES) مراجعه نمائید.

محاسبه سطح مقطع کابل بر حسب مسافت

امرزو در این مقاله میخواهیم در رابطه با موضوع مهمی که خیلی ها باهاش سرو کار دارند صحبت کنیم ،محاسبه سطح مقطع کابل بر حسب مسافت(طول)
به‌طورکلی، انتخاب یک کابل و استفاده از آن در امور الکتریکی، به ویژگی‌های خاص آن کابل بستگی دارد که سطح مقطع، یکی از مهم‌ترین این  ویژگی‌هاست. اما بعضاً این سؤال مطرح شود که سطح مقطع کابل چیست؟

برای ارائه پاسخی ساده درست به این سؤال، برش زدن یک سیم به‌وسیله چاقو را در نظر بگیرید. به سطحی که از این برش ایجاد می‌شود، سطح مقطع می‌گویند. برای عبور جریان برق از یک کابل، سطح مقطع کابل باید اندازه قابل قبولی داشته باشد. اندازه سطح مقطع در کابل‌های مختلف، متفاوت است و از هر کابل، متناسب با سطح مقطعی که دارد، برای عبور میزان مشخصی از جریان استفاده می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، سطح مقطع کابل، یکی از عواملی است که تعیین می‌کند سیم وکابل،حداکثر چه جریانی را می‌تواند از خود عبور دهد به این میزان حداکثری جریان، حد مجاز کابل می‌گویند و چنانچه جریان عبوری از کابل، از این حد مجاز فراتر رود، کابل قادر به تحمل جریان برق نخواهد بود. مثلاً اگر حد مجاز یک سیم مسی ۱۵۰ متری با سطح مقطع ۱۶، ۵۳ آمپر باشد، آنگاه عبور ۵۵ آمپر از کابل،و تجاوز از حد مجاز باعث تلفات انرژی الکتریکی، افزایش افت ولتاژ، کوتاهی عمر کابل و یا حتی سوختن کابل می شود انتخاب بهینه سطح مقطع، جهت بهره برداری اقتصادی از کابل ها، از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین هر کابل با سطح مقطع معین قادر  انتقال جریانی مشخص می باشد، 

موارد تعیین کننده سطح مقطع کابل
جریان عبوری از کابل، نباید از حد مجاز کابل بیشتر شود 
افت ولتاژ نباید بیشتر از حد مجاز باشد چون باعث کاهش ولتاژ انتهای خط شده و در نهایت آسیب رسیدن به کار می گردد


در جدول فوق، اعداد مندرج در ستون‌های آلومینیم و مس، سطح مقاطع مختلف کابل‌های آلومینیومی و مسی را نشان داده و اعداد مندرج در خانه‌های آبی، مسافت یا همان طول کابل هستند و سایر اعداد جدول هم، مقادیر مختلف جریان مجاز یک کابل، به ازای طول و سطح مقطع آن را نشان می‌دهند. مثلاً عدد ۵۰ در ستون ۱۰۰ متری که با رنگ زرد هم مشخص شده به این معناست که یک سیم مسی با سطح مقطع ۱۰ یا یک سیم آلومینیومی با سطح مقطع ۱۶ با ۱۰۰ متر طول، می‌توانند حداکثر جریان ۵۰ آمپر را تحمل کنند همانطور که شما هم میدانید بیشترین نوع سیم و کابل از لحاظ جنس رسانا، مس و آلومینیم هستند و در این جدول، هردو رسانا را مورد بررسی قرار داده ایم تا بسته به نوع سیم و کابلی که داریدحد اکثر جریان مجاز تان را مشاهده کنید
:تهیه کننده متن 
فرشته امینی کارشناس فروش سیم وکابل مس و آلومینیوم 
:شماره تماس
09128479863
02174463 
1400/04/26

آمادگی در جهت تامین مس و محصولات مس (مفتول مس، کاتد مس، شمش مس):

1.تهیه و توزیع انوع لوله مسی  ( TPC ,DHP & DLP ) به صورت کویل، شاخه و کلاف در تمامی سایزها و اندازه های مختلف

2. توزیع انواع اتصالات مسی (یو مسی، تبدیل مسی، زانو مسی، سه راهی مسی، سپریشن مسی، تراپ مسی، بوشن مسی، والف شارژ مسی

3.صفحه و ورق مسی نازک و ضخیم در سایزهای مختلف

4.انواع عایق الاستومری وینسل EPDM & NBR (حرارتی و برودتی و صدا) ،چسب عایق ،نوار درزگیر عایق و نوار پرایمر

5.عرضه لوله های آلیاژی (لوله برنجی، لوله کاپر نیکل و لوله آدمیرال)

6. لوله مویی (کپی لری) در ابعاد مختلف 

7. کابل برق افشان ساختمانی و تاسیساتی، شیلددار به صورت کلاف و قرقره

8.تولید کننده  پایه های دیواری و زمینی کولر گازی

9.عرضه مستقیم سیم جوش نقره و برنج

10.کانال های فلکسیبل ساده و عایقکاری شده